Evliyagil Kardeşler yeni ve geniş bir binada, daha çok donanarak, daha rahat ve çağdaş çalışmayı uygulamaya getirmek için her zaman yardımlarını gördükleri Türkiye İş Bankası’nın desteklemesiyle Kızılay’da Ziya Gökalp Bulvarı No:27’deki Ajans-Türk Binasını yaptırdılar.

Ajans-Türk bu binada Şevket ve Necdet’li olarak tam 30 yıl geceli gündüzlü yaşamının en mutlu ve verimli yıllarını geçirdi. Bu güzel birliktelik, bir yandan iki kardeşin benzeri az görülür dayanışmalarının sonuçlarını ortaya çıkarırken; öbür yandan da çevreye eşsiz bir dayanışmanın en güzel örneğini veriyordu.

ANKARA’DA İLK OFSETÇİLİK

Ankara’ya ofset basımcılık sistemi, Ajans-Türk tarafından bu binada getirildi. Ajans-Türk’ün Türk basımcılığına verdiği en güzel örnekler burada yaratıldı ve ülkenin her yerindeki basımevleri tarafından yüksek ücretlerle transfer edilen gözde ustalar-uzmanlar hep bu binada yetiştirildi.

Ajans-Türk dünya pulculuğunda büyük yankılar bırakan pul şaheserlerini bu binada üretti. “ÇAĞDAŞ TÜRK BASIMCILIĞININ ÖNDERİ„ olma aşamasını ve onurunu burada kazandı.


İçinde 30 yıl hizmet verilen Ziya Gökalp Bulvarı'ndaki ikinci dönem Ajans-Türk binasının temeli devrin İmar Bakanı Ord. Prof. Dr. Fahrettin Kerim Gökay tarafından atılırken İsmet İnönü onur defterini imzalıyor Ajans-Türk'ün geleneksel Atatürk Sergisi'nde Cumhurbaşkanı Sunay, İnönü ve Genelkurmay Başkanı Tağmaç, sergilenen her konunun ayrıntılarını Necdet Evliyagil'in kendine özgü renkli anlatımından dinliyorlar